وان الکتریک

با سلام از بازدیدتان ممنونیم امید واریم بتونیم خواسته ها و نیاز های شما رو فراهم کنیم و همکاری خوبی در کنار هم داشته باشیم.............. Hello Thank you for visiting our site . I hope we can have good cooperation. If you want to communicate . Our email address : moein852@yahoo.com

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 309
  • بازدید دیروز : 456
  • بازدید کل : 108026

آمار بازدید سایت

پیوند ها

محاسبه مقطع سیم‌های روشنایی


محاسبه افت ولتاژ برای دورترین لامپ از تابلوی روشنایی برای هر کارگاه یا مکان جداگانه انجام می‌گیرد. چون اگر سیم انتخاب شده برای این لامپ دارای افت ولتاژی کمتر از حد مجاز باشد برای سایر لامپها نیز افت ولتاژی کمتر می‌باشد. طبق استاندارد، حداکثر افت ولتاژ مجاز از ترانس تا آخرین مصرف کننده (لامپها) می‌تواند ٪5 باشد. (افت ولتاژ از ترانس تا تابلوی روشنایی را ٪3.5 و از تابلوی روشنایی تا آخرین لامپ را برابر ٪1.5 در نظر می گیریم) چون ضریب قدرت لامپها توسط خازن های جبران کننده تصحیح می شوند، بنابر این در محاسبه جریان cos Ø =1 در نظر گرفته می شود بار روشنایی هر کارگاه یا مکان به طور مساوی بین سه فاز تقسیم شده و یک کلید به ازای هر فاز در روی تابلو روشنایی نصب می شود. با توجه به ابعاد کارگاه ها و اماکن حتی الامکان سعی می شود که پریزهای تکفاز در فاصله 10 متری و پریزهای سه فاز در فاصله 15 متری از یکدیگر قرار گیرند. که در آینده مشکل کمبود پریز و خطرهای سیم‌کشی سیار را نداشته باشیم. (البته توصیه می شود هر 5 متر در کارگاه ها نصب پریز انجام شود.)

سطح مقطع کابلهای که از کابلهای اصلی پریز ها جهت گرفتن انشعاب بکار برده می شوند برای پریز های تکفاز 2.5 وبرای پریز های سه فاز 6 میلیمترمربع انتخاب می شود .

  انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 235

برچسب های مهم

هر آنچه از برق بخواهید

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما